Dlaczego warto kupić dziecku puzzle

Dlaczego warto kupić dziecku puzzle

20 czerwca 2022 Wyłączono przez Daniel

Puzzle dla dzieci (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl) to ponadczasowy sposób na spędzenie kreatywnie czasu. Obecnie coraz więcej dzieci od najmłodszych lat spędza sporo czasu przy komputerze i telefonie, warto oderwać je od ekranu i pokazać, że puzzle są świetnym pomysłem na zabawę. 

Zalety układania puzzli

Puzzle to układanka, która nie tylko zapewnia ciekawą rozrywkę, ale jest też świetnym elementem, który wspomaga różne funkcje. Przede wszystkim pozwala dziecku na skupieniu się na wykonywanej czynności, co przekłada się na to, że jest w stanie dłużej wysiedzieć w jednym miejscu. Puzzle pokazują dziecku również jak ważne jest darzenie do celu, że czasem wymaga ono trochę wysiłku, ale efekt końcowy zawsze jest czymś miłym i wartym poświęcenia. Dodatkowo puzzle usprawniają motorykę i sprawiają, że dziecko dzięki elementom puzzli jest w stanie precyzyjniej władać rączkami. Układanie puzzli kształtuje również wyobraźnię przestrzenną, dziecko musi przetworzyć, który element układanki będzie pasować do reszty.

Puzzle świetna zabawa dla małych i dużych

Na rynku dostępne są różne rodzaje puzzli, można je z powodzeniem dopasować do wieku i zainteresowań dziecka. Dla najmłodszych można zacząć od puzzli dwuelementowych, które będą proste do ułożenia i wprowadzą dziecko w świat układania puzzli, z wiekiem można zwiększać ilość elementów oraz kupować puzzle, które mają mniejsze elementy. Starsze dzieci mogą zmierzyć się z trudniejszymi puzzlami. Ciekawą nowością dla starszych dzieci są puzzle w nieregularne kształty np. przedstawiające lisa czy inne zwierzę, które nie są prostokątnym obrazkiem, a kształtem przypominają dane zwierzę. Dodatkowo każdy element układanki jest niestandardowy i czasem można odnaleźć na nich inne zwierzątka.
Wśród puzzli można wyróżnić m.in.:
– puzzle dwuelementowe
– puzzle piankowe
– puzzle o nieregularnych kształtach
– puzzle kuliste
– puzzle 3D i 4D
– puzzle Maxi (o dużych elementach dedykowane młodszym dzieciom)
 
Puzzle, mogą być też elementem łączącym pokolenia. Wspólne układanie puzzli może przynieść wiele satysfakcji, a przy tym zacieśniać więzy rodzinne.